پرسش های متداول
اخذ گواهینامه ICDL چگونه است ؟
برای اخذ این گواهینامه، داوطلبان باید در دوره ICDL شركت نموده و در پایان دوره آزمونهای مربوطه را پشت سر بگذارند.ICDL شامل دو سطح و 7 مهارت است . سطح اول 4 مهارت و سطح دوم 3 مهارت میباشد. این مهارتها به شرح زیر هستند:سطح اول:1- مفاهیم بنیادی فنآوری اطلاعات2- استفاده از كامپیوتر و مدیریت فایلها3- واژه پردازی4- اینترنت و e-mailسطح دوم:1- پایگاه داده ها2- نمایش و ارائه اطلاعات3- مقدمه ای بر صفحات گسترده
ICDL چیست ؟
(ICDL (International Computer Driving Licence گواهینامه بین المللی راهبری رایانه میباشد. این گواهینامه و معادل اروپایی آن یعنی ECDL در سراسر جهان به عنوان استانداردی برای دانش رایانه شناخته شده اند..داشتن دانش و آگاهی در زمینه رایانه در دنیای اطلاعات كه امروزه در آن زندگی میكنیم، مهارت پراهمیتی بشمار میرود. ICDL راهی برای رسیدن به این دانش است كه افراد فارغ از سن، تحصیلات، سوابق و مهارتهای خود میتوانند در آن گام بگذارند.داشتن گواهینامه ICDL میتواند به افراد در پیدا كردن فرصتهای شغلی مناسب كمك بزرگی كند.
مزایای مهم آموزش الكترونیكی چیست ؟
امروزه با پیدایش آموزش الكترونیكی ، تصورات قبلی در زمینه نیاز به وجود امكانات فیزیكی بسیار برای امر آموزش و یادگیری در سطح عمومی و آموزش عالی دچار تحول ودگرگونی جدی شده است.اكنون با به صحنه آمدن دانشگاهها و مراكز آموزش الكترونیكی ، امكان یادگیری در هر زمینه ای ، برای هر فردی در هر زمان و مكانی به صورت مادام العمر فراهم شده است.در شرایط جدید ، نیاز به تاسیس ساختمانهای و امكانات فیزیكی و صرف هزینه های گزاف نبوده و دانشجویان و مدرسان نیاز به ترك منزل و یا محل كار خود برای حصور در كلاسها ندارند.افزون بر این ، ساعات شروع و خاتمه كلاسها ثابت نبوده و دانشجویان هر زمان كه بخواهند میتوانند وارد كلاس شده و تا هر زمان كه لازم باشد حضور در كلاس را ادامه دهند .
آموزش الكترونیكی چیست؟
آموزش الكترونیكی همان استفاده ازشبكه های اینترانت یا اینترنت برای یادگیری است كه در هر زمان یا مكانی میتوان به این مقصود دست یافت. آموزش الكترونیكی نوع جدیدی از آموزش است كه در آن نیازی به حضور دانشجویان در كلاس های برنامه ریزی شده نیست. در واقع یك محیط آموزشی مجازی در شبكه است. موضوعهای درسی چنان طراحی شده اند كه دانشجویان را به بهترین وجه راهنمایی كنند چون آنها در كلاسهای درس شركت نداشته و از حضور استادان بهره نمی برند. در هر صورت می توانید از طریق پست الكترونیك (email ), شركت در مباحثات(forum) وسایر امكانات شبكه از یكدیگر سؤال بپرسید. این بدین معنی است كه در هر مكان و هر زمانی كه مایل باشید می توانید به مطاله دروس خود بپردازید,و در خانه یا اداره فرصت كافی نیز در اختیار خواهید داشت یعنی اگر دفعه اول كاملأ متوجه نكات مشكل درسی نشدید,می توانید چندین بار آنرا مرور كنید.
 
فایل های آموزش ICDL